ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Czech Independent Transport Association, Tschechischen unabhängigen Verkehrsgesellschaft
WWW.USTECKETRAMVAJE.COM

Úvodní stránka - Archiv novinek - 2007

Den otevřených dveří v Strassenbahnhof Reick (Dresden)
(18.5.2008, Jan Maxa)
"Willkommen zum Tag der offenen Tür im neuen Strassebahnhof Reick" touto pozvánkou do zázemí jednoho z areálů Drážďanského dopravního podniku zval dopravce své cestující, fanoušky MHD nebo prostě všechny, kteří chtěli aktivně netradičně prožít sobotní 12.duben 2008. Dopravce uspořádal den otevřených dveří v rámci příležitosti představit "novou" vozovnu tramvají a dílen pro stavby údržbu kolejových konstrukcí.
Pokračování reportáže zde...
SMS jízdenka v Ústí nad Labem
(4.4.2008, ČNDS)
Ústí nad Labem se tak zřejmě stane po Praze druhým městem České republiky, které tuto službu nabídne. Cena jízdenky pro základní jízdné bude shodně jako u jízdenek standardních činit 15 korun. SMS potvrzující nákup jízdenky obdrží cestující do dvou minut od odeslání požadavku. Společnost TELTICKET jako poskytovatel služby prohlašuje, že je schopna zajistit kapacitu až 80 000 SMS zpráv za minutu.
více informací najdete zde ...
REGIONet Labe - Elbe se rozšiřuje o další dopravce
(12.3.2008, Jan Maxa)
Od 1.dubna 2008 se rozšiřuje platnost tarifu REGIONet Labe - Elbe, který částečně tarifně integruje veřejnou dopravu Saského svazu VVO s vybranými dopravci v Ústeckém kraji. Nově jsou do systému začleněni dopravci ČSAD Semily a.s. a Severočeská dopravní a.s.
více informací o výhodách a začleněných dopravcích najdete zde ...
MHD Lovosice
(23.01.08 aktualizováno 29.1.2008, Pavel Dušek pro ČNDS)
V pondělí 28.1.2007 byl zahájen zkušební provoz MHD v Lovosicích. Jízdní řád je nadále k dispozici v městském informačním centru (naproti radnici), ve formátu PDF je vystaven na www.meulovo.cz, PDF a HTM na www.csadsm.cz (ČSAD Semily). První týden je přeprava zdarma, poté bude jednotné jízdné 10 Kč. Na autobusovém nádraží zastavuje autobus MHD u sloupku č. 7 (v obou směrech). Jízdní řády na zastávkách jsou na zeleném papíře a s výrazným nápisem "MHD Lovosice". Nová zastávka Dlouhá vznikla u západního chodníku této ulice mezi Labskou a Příční, těmito ulicemi se autobus otáčí (průjezdnost je někdy narušována parkujícími vozidly). U hřbitova je linka vedena jednosměrným objezdem Smetanovou, kolem kapličky, Teplickou a Fibichovou, zastávka je u domu vedle hřbitova. Mezi jednotlivými koly je autobus odstaven před Lovochemií (u zastávky závod 1). Zkušební provoz má trvat do konce června, po jeho vyhodnocení bude rozhodnuto o dalším osudu této zatím v ČR nejmladší MHD. Podle zprávy v tisku už jistá japonská firma projevila zájem a hodlá před svou lovosickou továrnou vybudovat zastávku. Zde můžete shlédnout jízdní řád lovosické MHD.
Mikulášský trolejbus v Ústí nad Labem
(10.12.2007, ČNDS)
Ve středu 5. prosince 2007 proběhla v Ústí nad Labem pilotní jízda Mikulášského trolejbusu. Akce pořádaná ČNDS ve spolupráci s DP města Ústí n.L. se setkala s velkým zájmem dětí i jejich rodičů.
fotografie z Mikulášského trolejbusu zde ...
Teplice - nové trolejbusy dodá Škoda Electric
(24.9.2007, Jan Maxa)
Město Teplice letos zakoupí dva nové nízkopodlažní trolejbusy. Na základě vyhlášeného výběrového řízení uzavřeného 19.září 2007 se dodavatelem stane výrobce Škoda Electric Plzeň s typem 24Tr Citelis. Výrobce splnil požadavky zadavatele a zároveň byl jediným, který se s nabídkou přihlásil. Dva nové trolejbusy budou dodány do konce listopadu letošního roku.
Strassenbahnmuseum Dresden
(23.9.2007, Jan Maxa)
Aktualizována reportáž z tramvajového muzea v Drážďanech - doplnění 1 denní a 4 nočních fotografií.
reportáž najdete zde ...
Strassenbahnmuseum Dresden
(24.5.2007, Jan Maxa)
Pokud Vás zajímá historie MHD nejen z pohledu pouliční dráhy, která v Drážďanech jezdí již od roku 1872, ale jako celku a chcete proniknout do tajů dopravy nezbývá než jednoznačně doporučit návštěvu tramvajového muzea v Trachenberge. Na první dojem by se mohlo zdát, že se zdejší expozice zabývá výhradně tramvajemi jenže zdání klame. Uvnitř muzea na návštěvníka čekají hotové poklady mapující nejen provoz samotných tramvají, ale prakticky vše co provoz MHD vyžadoval a v podstatě vyžaduje v modernější podobě i v současnosti.
pokračování reportáže zde...
CYKLOBUSY
(4.5. aktualizováno, Jan Maxa)
Zprovozňujeme přehled cyklobusů jedoucích do oblasti Krusných hor. V současnosti je k dispozici mapa tras Krušné hory - východní část a aktualizovány jsou přehledy z oblastí Ústí nad Labem, Teplice, Děčín. Další aktualizace již budou probíhat v sekci "Cyklobusy"
více zde...
Vyhodnocena druhá vlna koncesních řízení na dopravní obslužnost oblastí ÚK
(25.4.2007, Mediální servis)
"AKTUALIZOVÁNO" Rada Ústeckého kraje rozhodla o přidělení koncese a uzavření smlouvy se zájemci, kteří se v jednotlivých koncesních řízeních "Dlouhodobé zajištění dopravní obslužnosti části Ústeckého kraje v režimu závazku veřejné služby ve veřejné linkové dopravě na vymezených linkách - oblast" umístili na prvním místě. RÚK zrušila koncesní řízení na dlouhodobé zajištění DO v "Příměstské dopravě Ústí n.L."
Více informací zde...
Teplicko - duben, měsíc velkých změn
(30.3.2007, Jan Maxa)
Manévry ve vozovém parku jaké DP Teplice dlouho nezažil. V takovém duchu se ponese měsíc duben během kterého dojde k výměně zapůjčených Karos od společnosti Connex za nové SOR C12 a Iveco Crosway.
Více informací zde...
Teplicko - 16 nových autobusů pro příměstskou dopravu
(13.3.2007, Jan Maxa)
Další změny v příměstské dopravě mohou v řádech několika týdnů očekávat cestující na teplicku. Tentokrát se netýkají jízdních řádů, ale zlepšení kultury cestování díky 16 novým autobusům určeným pro příměstskou dopravu.
První 3 autobusy SOR C12 dorazí do Teplic v průběhu následujícího týdne a do konce měsíce března přijede dalších 7 vozů z celkové 10kusové série této značky, která je ve vozovém parku DP Teplice s.r.o. novinkou. V polovině dubna poté doplní vozový park autobusy z Vysokého Mýta, presněji 6 vozů Iveco Crossway.
Nové autobusy si dopravce objednal v prosinci loňského roku po získání licencí a smlouvy na dopravní obslužnost teplicka. Vzhledem k tomu, že prakticky není možné v kratší době koupit nové autobusy jsou příměstské linky prozatím obsluhovány městskými autobusy a též flotilkou zapůjčených starších linkových autobusů od společnosti Connex.
Tramvaj T2 e.č. 152 definitivně v Ústí nad Labem
(28.2.2007, Petr Ježek)
Pohnutá historie ústeckých tramvají měla dnes další pokračování. Poslední vůz v pravidelném provozu, který byl vyřazen před třemi lety v Liberci byl původně odkoupen soukromou osobou. Měl sloužit na střekovském nábřeží jako restaurace spolu s bývalým vozem e.č. 98. Jelikož z tohoto záměru zřejmě sešlo, odkoupil vůz ústecký DP. K přesunu vozu mezi Libercem a Ústím nad Labem došlo dnes, kdy se vůz libereckého e.č. 21 ocitl opět na půdě ústecké vozovny v Předlicích. Ta byla původně určena pro tramvaje (a částečně i pro nerealizovaný projekt trolejbusů). Je 8. březen 2007 a po 36 letech je opět v Ústí nad Labem zcela funkční tramvaj. Více o tomto voze najdete na této stránce.
Odjezd z Liberce...
Příjezd do Ústí nad Labem...
Zamyšlení nad cenovou politikou jízdného na teplicku
(6.3.2007, Jan Maxa)
Na teplicku v současnosti narazíte na 4 autobusové dopravce zajišťujícím dopravu ve větším rozsahu. Každý z nich má přitom rozdílné ceny a pokud si je chcete trochu srovnat dohromady otevírá to jen prostor pro další úvahy "co se to zde vlastně děje" ? Celý článek na toto téma najdete v odkazu naším pohledem ...
Teplicko - změny jízdních řádů v příměstské a linkové dopravě
(4.3.2007, Jan Maxa)
Od 4.3.2007 dochází v oblasti Teplic, Bíliny a Krušných hor k úpravám jízdních řádů, tras některých linek a též k tarifním změnám u autobusových dopravců DP Teplice s.r.o. a DP Ústeckého kraje a.s.
Více informací zde...
Chotěboř - Nový provoz MHD?!
(24.2.2007, Petr Ježek)
Vskutku originálním způsobem chtějí řešit dopravní situaci ve svém městě radní města Chotěboř. Jelikož je, dle názoru radnice, z jednoho konce města na druhý poměrně velká vzdálenost, uvažují zde o zřízení městského autobusu. Jedná se ovšem o nemalou investici, proto probíhá ve městě anketa mezi obyvateli. Pokud vše dobře dopadne, provoz by měl být zajištěn menším busem o obsazenosti max. 30 osob.
Ústí n.L. - Reportáž o koupi místenky :o)
(8.2.2007, Jan Maxa)
Krajské město Ústí nad Labem se může pochlubit snad již skutečnou originalitou. Chcete jet autobusem do Prahy ? Nevyznáte se v tajích vyhledávačů spojení a jen musíte příležitostně vyrazit na cestu, kde musíte být v určeném termínu ? Jdete logicky na autobusové nádraží k informačnímu okénku, které je zároveň místenkovou pokladnou .... a máte smůlu. Do této situace se dostala řada cestujících, kteří chtěli využít ve čtvrtek a v pátek služeb Dopravního podniku Ústeckého kraje (resp. DP Intercity) prostřednictvím místenek. ...více zde
Dopravní obslužnost Ústeckého kraje
(6.2.2007, Jan Maxa)
Docela potichu, bez okázalé slávy se ze silnic Ústeckého kraje vypařily autobusy takzvané "příležitostné silniční dopravy". Stalo se tak ve čtvrtek 1. února, kdy na linky zejména v oblasti Bíliny, ale i delší spoje mezi městy od Ústí nad Labem až po Litvínov vyrazily autobusy Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova.
Tímto skončilo nejnepříjemnější období dopravní krize v autobusové dopravě, která začala v srpnu 2006 a vyústila v téměř úplné zastavení provozu linek provozovaných Dopravním podnikem Ústeckého kraje a.s.. Současná stabilizace však není konečné řešení, neboť řada dopravců má smlouvu na dobu určitou a na jaře 2007 bude probíhat ještě jedna vlna výběrových řízení na dlouhodobou obslužnost oblastí Ústckého kraje. To poté umožní více korigovat a provázat spoje jednotlivých dopravců bez nežádoucích souběhů. V praxi se s tímto řešením můžeme nově setkat na Šluknovsku, kde od 4.2. 2007 zajišťuje dopravní obslužnost ČSAD Semily a.s.
Ústí n.L. - Mediální servis - Politici za plné jízdné!
(12.1.2007, web Magistrátu Ústí n.L., Jan Maxa)
"Je to několik dní, co jsem vydal řediteli Dopravního podniku Pavlu Havránkovi jednoznačný pokyn zahrnout do nového tarifu MHD odstranění zvýhodněného jízdného pro členy zastupitelstev města a obvodů." rozčílil se primátor Jan Kubata....více zde
Teplice - Mediální servis
(10.1.2007, tisková zpráva Veolia, Petr Šašek)
Těsně před vánoci uzavřela společnost Veolia Transport Česká republika smlouvu na odkoupení 100% podílu ve společnosti Dopravní podnik Teplice s.r.o. (DPT). Pokračování zde
::Úvod ::Redakce ::Kontakt