ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Občanské sdružení, IČO: 270 12 344, WWW.CNDS.CZ

TISKOVÉ CENTRUM ČNDS

Ukončení spolupráce
(4.06.2007 , Petr Ježek)
Ke dni 4. června 2007 bylo ukončeno členství v občanském sdružení ČNDS Vítovi Čepickému, Martinovi Čepickému a Robertu Šejvlovi. Za vykonanou práci pro sdružení všem uvedeným velmi děkujeme a těšíme se na eventuální další spolupráci při tvorbě webu ČNDS.
Nový člen sdružení
(27.02.2007 , Petr Ježek)
Novým členem Českého nezávislého dopravního sdružení se od 27. února 2007 stává Matěj Belicay z Košic. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v další práci pro naše o.s.
Ukončení spolupráce
(1.01.2007 , Petr Ježek)
Dnešním dnem vystoupil z řad ČNDS a zároveň ukončil spolupráci Tomáš Zavadil. Tomášovi za spolupráci děkujeme a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho dalším osobním i profesním životě.
Fandové dopravy projeli Ústí křížem krážem
(Ústecký deník - 3.7.2006)
Ústí nad Labem - Příznivci ekologické dopravy si v sobotu projeli téměř celou sí trolejbusových linek. Autobus pak s nimi projel také trasu budoucí trolejbusové tratě na Střekov. Půl hodiny před srazem bylo na místě, na trolejbusové smyčce Uhlozbyt na Předmostí, již několik účastníků. Kvůli omezené kapacitě vozidla se museli registrovat a opatřit si jednodenní jízdenku. "Jde o to, abychom nejezdili úplně zadarmo," řekl Petr Šašek, místopředseda Českého nezávislého dopravního sdružení, které akci pořádalo. Po příjezdu vlaku od Prahy pak mohl trolejbus označený jako linka číslo 602 vyjet na projížďku vozovny a následně i celé trolejbusové sítě. Projel se tak i nejnovější úsek okolo Masarykovy nemocnice. Bez zajížďky zůstala jen tra na Sociální péči, do sídliště Pod Vyhlídkou a 800 metrů dlouhá trasa ke Globusu. "Chceme tím vyjádřit naší podporu ekologické dopravě," vysvětlil důvod jízdy další místopředseda sdružení Jan Maxa. Před poslední jízdou trolejbusu bylo pro cestující "šestsetdvojkou" připraveno i malé překvapení. Své brány otevřela neštěmická měnírna, ve které byl odborně vysvětlen princip jejího provozu. Pak se příznivci ekologické dopravy přesunuli zpět k Uhlozbytu, kde již čekal přistavený kloubový autobus. S linkovou orientací číslo 60 vyrazil po trase budované trolejbusové tratě na Střekov. Během celého dne probíhal odborný výklad k městu Ústí nad Labem nebo trolejbusovému provozu.
Fotografie: Projížďka zábavou. Akce se zúčastnila i Jana Votavová, která prolezla skoro celým trolejbusem.
FILIP VLČEK
Ukončení spolupráce
(27.01.2006 , Petr Ježek)
Dnešním dnem vystoupil z řad ČNDS a zároveň ukončil spolupráci Robert Mach. Robertovi za spolupráci děkujeme a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho dalším osobním i profesním životě.
POZOR! ZMĚNA WEBOVÉ ADRESY - AKUTALIZOVÁNO 3.11. 2005
(3. 11. 2005 , webmaster ČNDS)
Vážení čtenáři těchto stránek. Protože návštěvnost košické sekce portálu ČNDS stoupá, rozhodli jsme se pro Vaše pohodlí zřídit samostatnou subdoménu v rámci domény ustecketramvaje.com. Co to znamená? Do dnešního dne jste měli přístup na tuto stránku přes odkaz www.ustecketramvaje.com/sk/ke/ke.htm, který se dnešním dnem změnil na http://kosice.ustecketramvaje.com. Pokud máte předchozí odkaz uložen v oblíbených položkách, změňte si ji, prosím, na tuto novou. Děkujeme za pochopení
Další změnou je přesun diskuzního fóra z free hostingu na adresu: http://diskuze.ustecketramvaje.com. Za vzniklé komplikace se omlouváme a věříme, že naše stránky a diskuzi opět rádi navštívíte. Redakce ČNDS
Ukončení spolupráce
(24.10.2005 , Petr Šašek)
Milan Gajdoš náhle ukončil spolupráci a proto je dočasně zrušena sekce vozový park. Jeho přáním je i stažení fotodokumentace.
Vysoké pokuty na černé pasažéry nestačí
(Ústecký deník - 14.9.2005)
JAN MAXA, Chlumec
Tak nám v MHD zdraží pokuty za jízdu načerno a zpřísní způsoby jejího vymáhání. Pro poctivé cestující zpráva bezvýznamná, pro chronické neplatiče jízdného také. Dopravní podnik v Ústí se delší dobu potýká s poklesem tržeb a tarifní nekázeň bezesporu patří k dlouhodobým problémům MHD. Je dobře, že se o tuto problematiku zajímá přímo primátor města, avšak místo okázalých kontrolních akcí za přítomnosti tisku je již konečně potřeba začít efektivně řešit celý problém a nejen vymáhat pokuty. Slibovaný vyšší počet revizorů, více kontrolních akcí, častější asistence příslušníků policie je pozitivní, ale stále je to založeno na pouhém pronásledování již existujících neplatičů, a to navíc jen na vybraných spojích. Pakliže se nakonec část černých pasažérů povede odchytit, tak ještě z menší části se povede úspěšně vymáhat onu vyšší pokutu. Buďme realisté a podívejme se, jaké sociální skupiny se velkou mírou, otevřeně a opakovaně, podílejí na neplacení jízdného a jaké jsou možnosti je sankcionovat. Mimo represe je tak nutné zavést též prevenci omezující v samém počátku možnosti jízdy bez placení. Částečné řešení, které se zde nabízí, již řada měst velikostí srovnatelné s Ústím našla a uvedla praxe. To je mimo jiné např. omezení nástupu do vozidla v podvečerních a nočních hodinách pouze předními dveřmi pod dohledem řidiče. Namátkou lze uvést Pardubice, nebo tramvajový Liberec. Dopravce tak má malou pravděpodobnost výskytu černého pasažéra a lze úspěšněji zajišťovat dodržování přepravního řádu v nočních hodinách. Navíc ve večerní dobu má toto opatření minimální vliv na plynulost dopravy. Když to jde úspěšně jinde, proč to neudělat i v Ústí? Platný přepravní řád tuto možnost v sobě zahrnutou již má, chce to jen trochu vůle něco uvést do praxe. Má to jednoduchou podmínku - být přitom aktivní a mít snahu překonat zdánlivé překážky.
OZNÁMENÍ - Ukončení spolupráce
(04.09.2005 , redakce ČNDS)
Dnešním dnem jsme ukončili spolupráci s Petrem Malinovským (mal). Petrovi za spolupráci děkujeme a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho dalším osobním i profesním životě.
Dokument - finanční ztrátovost
(WEB Krajský úřad Ústeckého kraje - 10. května 2005)
1160, 10.5.2005 09:21:34,
Autor: Petr Šašek
Předmět: Dokument - finanční ztrátovost
Rád bych se zeptal, zda je možnost nahlédnout do dokumentu, vztahující se k požadavkům od ČD na zajištění ZDO \96 myslím tím finanční ztrátovost? Hlavně se mi spíše jedná o to, zda tento document je sepsán jako detailní analýza, jak tvrdí p. Šťáhlavský či obsahuje jen základní údaje se sumou.

1161, 10.5.2005 09:22:19,
Autor: KÚ
Předmět: Dokument - finanční ztrátovost
Dobrý den, s politováním Vás musím informovat, že tyto analýzy nejsou majetkem Ústeckého kraje a ani jeho krajského úřadu \96 jsou majetkem Českých drah, a.s., které je předložily jako součást podkladů k jednání a je výhradně na rozhodnutí představitelů této firmy zda veřejnosti umožní jejich seznámení s nimi.
Trolejbus přijel po kolejích
(Ústecký deník - 23.října 2004)
Autor Jan Vraný, Foto Marie Pihrtová
Chabařovice - Prototyp nízkopodlažního kloubového trolejbusu Škoda 25 Tr Irisbus přivezli po železnici zástupci ústeckého Dopravního podniku (DP). Vozidlo poté samo prostřednictvím diesel motoru i bez trakčního vedení mohlo dojet z chabařovického nádraží do všebořické vozovny. Podle mluvčího ústeckého DP Jiřího Zdvořáčka byl trolejbus testován v Plzni. "Významnou ekonomickou výhodou trolejusu je velmi vysoký stupeň unifikace s autobusy Agora City Bus. Vozidlo po nutných procedurách zařadíme do zkušebního provozu, nejdříve ale bez cestujících. Při zkušebním provozu trolejbus absolvuje kurzy všech trolejbusových linek ve městě. Pokud testy dopadnou dobře, vozidlo odkoupíme a zařadíme je do našeho vozového parku," dodal Zdvořáček. Trolejbus z Plzně do Chabařovic doprovázeli Petr Ježek a Vít Čepický, kteří se zabývají historií ústeckých tramvají. Oba muži cestu prototypu také zdokumentovali. Fotografie: Cestu trolejbusu z Plzně do Ústí dokumentovali Petr Ježek a Vít Čepický.
::Úvod ::Redakce ::Kontakt