ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Děčín
Pětapadesáti tisícové město Děčín , které je stejně jako nedaleké Ústí n. L. oddělené řekou Labe a skládající se z historicky dvou samostatných měst Podmokly a Děčín. Tento přístav je nejen dopravním uzlem z hlediska lodní dopravy, kterou se můžete dooplavit do Hřenska, ale i z hlediska dopravy železniční, a to na I. tranzitním koridoru Drážďany-Praha-Vídeň (Budapešť). Pro příznivce MHD má Děčín také zvláštní nádech, a to zrušeným trolejbusovým maloprovozem či rozličnými a hlavně zajímavými vozidly místního DP.

Sekce prochází rekonstrukcí. Omluvte prosím nedostatky, či nefunkční odkazy.
Děkujeme za pochopen.

Postřehy z Děčína a okolí...

I děčínský DP pomáhal při přepravě sportovců na III. "dětské" olympiádě
(5.7.2007, Honza Johanovský)
V červnu se v krajském městě Ústí nad Labem uskutečnila velká sportovní akce - III. hry Olympiády dětí a mládeže. Úkolem organizátorů bylo také zajistit svoz účastníku her a ten byl zajištěn nejen ústeckými vozidly. Vypomáhal i děčínský vůz e.č. 126 "MB Intouro". Fotka vypůjčena ze stránky věnující se této akci - [přejít na stránku o Olympiádě]
Prázdniny
(2.7.2007, Honza Johanovský)
Pozor ! S letními prázdninami vstupují v platnost i prázdninové JŘ. Do konce srpna budou jezdit všechny autobusové spoje podle časů, které jsou vytištěny ve sloupci "Prázdniny". Spoje jedoucí v sobotu, neděli a o státních svátcích jedou stejně, jako před letním volnem.
Do Českého Švýcarska bez auta !
(15.6.2007, Honza johanovský)
Do října se budete moci do Českého Švýcarska svést autobusovým spojem, který provozují DPmDas a České Švýcarsko a zanechat tak auto doma a pomoci zanedbané přírodě ! Spoj bude zajišťovat Citelis Line ev.č. 196, který bude označen samolepkou. Na trase je každou sobotu a neděli a o svátcích - JŘ zjišťujeme. Skvělé je to, že navazuje na spoje na Mezní Louce, na motorový vlak v Krásné Lípě od Rumburka a ještě na odjíždějící turistický vlak do Mikulášovic - že by dobrý pokus o malý IDS ? Výborně.
Redakční info: Redakce děčínské sekce
(13.06.2007 aktualizace: 14.6.2007, tým ČNDS)
S platností od 13.06.2007 bude redaktorem Děčínské sekce Honza Johanovský. V nejbližší době se bude snažit oživit děčínskou sekci. V nejbližší době se chystá rekonstrukce stránek, obnovení aktuálnosti a dokončení stránek této sekce. Více práce dá obnova fotogalerie Vozového parku.
ČNDS - Městská a příměstská doprava v Děčíně