ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Portál redakce stránek Ústecké Tramvaje a Ústecká Městská Doprava
WWW.USTECKETRAMVAJE.COM
Louny

Okresní město Louny leží na řece Ohři, přibližně 60 km od hlavního města Prahy a asi 45 km od krajského města Ústí nad Labem. Počet obyvatel je přibližně cca 20 tis. Město je křižovatkou několika železničních tratí. Celkem se zde protínají čtyři tratě: 110 Most - Kralupy nad Vltavou, 114 Louny - Libochovice - Lovosice, 126 Louny - Rakovník, 127 Louny - Postoloprty. Dopravu v okrese zajišťuje dopravce Dopravní podnik Ústeckého kraje, který zároveň zajišťuje i provoz na dvou linkách MAD v Lounech. Na linky MAD jsou vypravovány pouze autobusy Ekobus ve třech provedeních. Jsou to vozy SOR B 10,5; SOR BN 12 a SOR CN 12.

Nové zastávky MAD v Lounech
(13. 7. 2005 , Deník Lučan)
Louny - Zastávka městské hromadné dopravy u Kauflandu a dvě v ulici Osvoboditelů v Lounech začnou sloužit cestujícím na začátku srpna. "U sokolovny budou stanice obou linek. Poblíž centra totiž žádné autobusy dříve nestavěly, " uvedl včera Ladislav Lála z lounské radnice. Nově vybudovaná zastávka u Kauflandu, která nahradí tu původní v ulici 28. října, na jejímž místě vznikne chodník, má být zkolaudována zítra. Do provozu ji ale úředníci uvedou až na začátku srpna, spolu se stanicemi u sokolovny. "To samozřejmě za předpokladu, že se dřív nezačne stavět zmiňovaný chodník. Jinak chceme změnu jízdních řádů provést u obou novinek současně," vysvětlil L. Lála. Budování zálivů pro autobusové zastávky v ulici Osvoboditelů nyní částečně omezuje dopravu v této části hlavního tahu městem. Po jejich dokončení však budou cestující moci vystoupit jen zhruba minutu chůze od Mírového náměstí. zpp)
Rozšíření provozu
(18. 4. 2005 , Petr Šašek)
Od 18. 4. 2005 je rozšířen provoz na lince MAD 2 do sousední obce Dobroměřice a Lenešice. Je to sice pouze jeden spoj ve večerních hodninách, ale pro budoucí rozšíření je to správný krok. Jelikož Dobroměřice a Lenešice jsou obsluhovány v přibližně stejném taktu jako obce Vršovice a Černčiče.
::Úvod ::Redakce ::Kontakt