ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Czech Independent Transport Association, Tschechische unabhängige Verkehrsgesellschaft
WWW.CNDS.CZ
Harrachov

MHD Harrachov - excelentní doplněk železnice

Turistické centrum, s necelými 2 tis. stálými obyvateli, se nachází v Libereckém kraji, dříve okres Semily. V turistické sezóně se však počet lidí několikanásobně zvyšuje. Město samotné leží na západním okraji Krkonoš nedaleko polských hranic. Z dopravního hlediska je významná mezinárodní silnice I/14, která zde státní hranice přechází. Také se dá říci, že městem prochází mezinárodní železnice, ta však končí na 2 km od centra města, v části Mítiny. Tato trať (035) pokračuje dále do Polska, bohužel díky administrativním problémům je od konce 2. světové války uzavřena. (více zde...).


Velmi povedený jízdní řád na autobusovém nádraží

Jelikož je potřeba zajistit snadný přístup z centra města právě ke zdejší železniční stanici, je zde provozována městská hromadná doprava. Provozovatelem je ČSAD Semily a.s. Linka označená jako 670080 je provozována v trase Harrachov, Sport hotel - centrum - Harrachov žel. st. 3 páry spojů je zajištěno spojení k železniční stanici Kořenov. Doprava je realizována minibusem Mercedes Vario, který je upraven i pro přepravu lyží, resp. rozměrnějších zavazadel. Jízdné je jednotná a platí se v hotovosti řidiči, který vydává jízdenky z tiskárny.


Zastávka MHD v Harrachově

Celý maloprovoz působí velmi sympaticky vzhledem k dostatečné informovanosti cestujících na jízdní řádech a precizně označeným zastávkám. Na jízdních řádech jsou rovněž vyznačeny odjezdy a příjezdy vlaků do žel. stanice Harrachov. Během návštěvy tohoto turistického centra byla zjištěna největší frekvence cestujících mezi železniční stanicí v Harrachově a centrem města.


Minibus Mercedes Vario je připraven k odjezdu na linku 670080


Zařízení pro převoz lyží


O tom kde na autobusovém nádraží v Harrachově zastavuje MHD není vůbec pochyb

Text a foto: Petr Ježek
::Úvod ::Redakce ::Kontakt